sekce B – ročníky 3+4+5


26.10.2020
PODZIMNÍ PRÁZDNINY

Na prázdniny vám připravíme zajímavý kvíz.


19.10.2020
JEŽÍŠ UZDRAVUJE

Zázračné uzdravování je podle svědectví Bible v Ježíšově působení velmi časté. Nikdy se přitom ale nesoustředí pouze na odstranění fyzické bolesti. Snaží se uzdravit tělo i duši. 

Velcí hrdinové víry napodobují Ježíše v tomto přístupu k nemocnému člověku. V učebnici máme uvedený příklad jednoho italského kněze z minulého století. Jmenuje se  otec Pio a byl ve své době (+ 1968) vyhledávaným zpovědníkem a zároveň zakladatelem nemocnice. 

ÚKOL: Projdi si v učebnici lekci č. 4 včetně všech doplňovaček.  Setkání slepého muže jménem Bartimaios s Ježíšem by se určitě mohlo podobně odehrát i dnes. Víš, jak to myslím? 

SOUTĚŽ: Po skončení tohoto týdne si zahrajeme novou hru Kahoot. Bude se týkat všech 4 témat, která jsme zatím v učebnici probírali. Zalistuj tedy, prosím, taky zpátky, aby sis osvěžil paměť.  

JEŽÍŠ NÁS UČÍ SE MODLIT

Pán Ježíš v evangeliu o modlitbě nejen mluví, ale také se sám často modlí – buď o samotě, nebo společně s druhými. Při rozhovoru s Bohem se jistě v obou případech mnohokrát nechal inspirovat starozákonními žalmy. 

ÚKOL: Pročti si v učebnici lekci č. 3 a zjistíš mimo jiné, jaké druhy žalmů v Bibli nacházíme. Právem se říká, že žalmy jsou jako hudební nástroj o více strunách. Každá situace, kterou prožíváme – ať veselá nebo smutná – v nich nachází ozvěnu. Pokud nemáš svoji učebnici doma, počkej s plněním úkolu, až se ti pracovní sešit dostane do rukou.

S pomocí pravé strany této lekce se zamysli nad tím, bez čeho se dobrá modlitba neobejde: (1) soustředění na Boha a (2) pravidelnost. Z toho logicky plyne výzva k modlitebnímu setkávání s Bohem každý večer. 


12.10.2020
JEŽÍŠ UČÍ O BOŽÍM KRÁLOVSTVÍ

Z poslední hodiny náboženství, která byla ještě ve škole máme jako týdenní výzvu na doma snahu těšit konkrétní lidi kolem sebe.


Učebnice náboženství
Na cestě s Ježíšem
© KC Olomouc 2020

Komunitní web katolíků žijících kousek od Přerova