Příprava na biřmování nebo křest v dospělosti

Svátosti křtu a biřmování patří k základům, na kterých můžeš postavit solidní život s Bohem.

Nepropásni příležitost k biřmování, která se v naší obci nabízí jen jednou za několik let.

Zvu tě na cestu intenzivního objevování víry, ve které jsi vyrůstal/a, nebo která tě v poslední době začala víc přitahovat.

otec Tomáš

Příprava na biřmování je určena věřícím, kteří chtějí na prahu své dospělosti (nebo i později) zpečetit křest přijatý v dětství. V síle božských darů Ducha Svatého se v životě mnohem lépe zorientuješ, hlouběji porozumíš svému povolání, snadněji mu zůstaneš věrný a dokážeš ho uskutečňovat jako Ježíšův bratr nebo sestra. Zároveň budeš vybaven/a schopnostmi, které se ti budou hodit v životě rodinném, profesním i duchovním.

Přípravu na křest v dospělosti mohou na faře zahájit všichni zájemci o přijetí do společenství církve, kteří ještě pokřtěni nejsou, váží si příkladu katolické víry u lidí ve svém okolí a dovršili aspoň 14 let věku. Pokud tě jedna nebo druhá nabídka zaujala, je to tím, že Bůh právě klepe na tvoje dveře a zve tě k novému dobrodružství.   


KE STAŽENÍ:
Přihláška na přípravu ke křtu nebo biřmování
(přihlašování 2021 bylo ukončeno)


Zahájení příštího kola přípravy na biřmování očekáváme v roce 2024. Zájemci o křest v dospělosti se mohou na přípravě domluvit s knězem kdykoli. 
Se svými dotazy se obraťte na faráře osobně, emailem nebo telefonicky.

Komunitní web katolíků žijících kousek od Přerova