Příprava na biřmování nebo křest v dospělosti

Svátosti křtu a biřmování patří k základům, na kterých můžeš postavit solidní život s Bohem.

Žádosti o křest dospělých se řeší individuálně. Příprava k biřmování se v Rokytnici nabízí jednou za několik let. Pokud máš chuť se přihlásit, nepropásni nejbližší příležitost!

Zvu tě na cestu intenzivního objevování víry, ve které jsi vyrůstal/a, nebo která tě v poslední době začala víc přitahovat.

otec Tomáš

Příprava na biřmování je určena věřícím, kteří chtějí na prahu své dospělosti (nebo i později) zpečetit křest přijatý v dětství. V síle božských darů Ducha Svatého se v životě mnohem lépe zorientuješ, hlouběji porozumíš svému povolání, snadněji mu zůstaneš věrný a dokážeš ho uskutečňovat jako Ježíšův bratr nebo sestra. Zároveň budeš vybaven/a schopnostmi, které se ti budou hodit v životě rodinném, profesním i duchovním.

Přípravu na křest v dospělosti mohou na faře zahájit všichni zájemci o přijetí do společenství církve, kteří ještě pokřtěni nejsou, bydlí dostatečně blízko, váží si příkladu katolické víry u lidí ve svém okolí a dovršili aspoň 14 let věku.

Pokud tě nabídka na této stránce zaujala, velmi pravděpodobně je to tím, že Bůh právě klepe na tvoje dveře a zve tě k novému dobrodružství.   


KE STAŽENÍ:
Přihláška na přípravu k biřmování v roce 2024 už není k dispozici.
(přihlašování ukončeno)

Zahájení příštího kola přípravy na biřmování očekáváme v únoru 2028. Zájemci o křest v dospělosti se mohou na přípravě domluvit s knězem kdykoli. Se svými dotazy se obraťte na otce Tomáše.


CYKLOPOUŤ 2024

Komunitní web katolíků žijících kousek od Přerova