Procházky světem víry pro žáky ZŠ


19.10.2020
MATKA TEREZA Z KALKATY (1910-1997)

Milé děti, vážení rodiče, 
osobnost svaté Matky Terezy z Kalkaty vám jistě není neznámá. Někteří z vás o této hrdince víry letos už hodně slyšeli ve škole nebo na faře. Mnozí dospělí si ji pamatují osobně, protože zemřela teprve před 23 lety. Rádi bychom si s vámi své znalosti hravou formou zopakovali a u starších ročníků je dále prohloubili s pomocí prezentace. 

1. Nejprve si všichni pusťte následující ukázku z filmu, aby bylo jasné, o kom je tu řeč.  


2. Teď zkuste najít správné odpovědi na 15 soutěžních otázek. Kdo nepatří do skupiny našich žáků, může si otázky projít mimo soutěž (PDF k tisku ZDE). Správné odpovědi pro kontrolu výsledků se na mušli objeví po skončení hry, tj. za týden v pondělí 26.10. Žáci z náboženství a jejich případní pomocníci z rodiny mohou tištěnou verzi otázek využít pro přípravu na ostrou účast v soutěži. Uvidíte, že se to vyplatí.

3. On-line soutěž pro žáky z „nábožka“ a pro mládež z Alfy byla z organizačních důvodů prodloužena do neděle 25.10. (uzávěrka ve 20:00). Pozor: Každý hráč má pouze jeden pokus! Znovu vás program do hry pod stejným jménem nepustí. To však neplatí pro hráče, kteří se soutěže účastnili v prvním kole, které bylo ukončeno ve čtvrtek (výsledková listina). Pro správné zvládnutí soutěže se vám budou hodit tyto základní informace.

4. Pokud jste se již aspoň trochu seznámili s otázkami, pochopili základní informace ke hře a ujistili jste se, že nemáte zapnutý automatický google překladač z angličtiny do češtiny, začněte soutěžit kliknutím na odkaz.

CHCI VSTOUPIT DO HRY


MATKA TEREZA Z KALKATY (1910-1997)
ROZŠÍŘENÍ PRO DRUHÝ STUPEŇ

5. K prohloubení znalostí o životě a myšlenkách Matky Terezy nabízíme zejména dětem z druhého stupně, rodičům našich žáků a ostatním zájemcům prezentaci Pocta Matce Tereze (PPS ke stažení ZDE). Prohlížení prezentace posunujete dopředu mezerníkem a ukončíte klávesou ESC.


ZE ŠUPLÍKU PANÍ KATECHETKY
NOVÉ UČIVO PRO ŽÁKY OD 1. DO 9. TŘÍDY

6. Během pracovního týdne (19.10. – 23.10.) si, prosím, pečlivě projděte úkoly z náboženství pro svoji věkovou kategorii. Zadání pro jednotlivé skupiny najdete obvykle v pondělí ráno ve svém „šuplíku“ na stránce katecheze on-line dole nebo na následujících odkazech. Získané znalosti vám i ostatním nadšencům pro svět víry pomohou v některém z příštích soutěžních kvízů. 

sekce A – ročníky 1+2
sekce B – ročníky 3+4+5
sekce C – ročníky 6+7
sekce D – ročníky 8+9+SŠ


Tímto se s vámi pro dnešek loučíme.
Přejeme vám dobré zdraví,
těšíme se na vaše reakce
a předem děkujeme za společenství při distanční výuce.

Vaši katecheté

Komunitní web katolíků žijících kousek od Přerova