19. 5. 2019

Stránka obsahuje týdenní přehled bohoslužeb a další oznámení oficiálně publikovaná v kostelích naší farní rodiny.

OHLÁŠKY:

Děkanátní výlet z náboženství přivedl minulý čtvrtek do Rožnova pod Radhoštěm přes 80 dětí v doprovodu 20 dospělých. Navzdory nepříznívé předpovědi panovalo po celý den naprosto ideální počasí pro pobyt s dětmi v přírodě. Dobrořečme Pánu! Děkuji všem, kdo výlet pomohli zajistit a kdo se za nás modlili. 
Volby do EP se konají o následujícím víkendu (24.-25.5.). Je s podivem, jak snadno někteří lidé věří kdejaké nesmyslné pomluvě na adresu nařízení přicházejících z Bruselu (např. správné zakřivení rohlíků). Na druhou stranu je pravdou, že náš společný evropský dům dostává v poslední době vážné trhliny. Pokusme se tedy svým hlasováním chránit jeho budoucí stabilitu i tvář věrnou původním poválečným ideálům.
Spolčo mužů 30+ se sejde tuto středu (22.5.) v 18 hodin na faře v Rokytnici.
Pozvání k prožití letošní Noci kostelů + změna bohoslužeb (komentář).
Benefiční koncert na podporu dokončení základní opravy fary se díky velkorysé nabídce Mariana Jurečky a jeho přátel uskuteční příští neděli večer v Rokytnici.
Oprava hřbitovní zdi v Citově bude zahájena přípravnou fází tuto sobotu (25.5.) dopoledne. Prosíme ochotné muže o účast na brigádě. Sraz na místě v 8:30. S sebou si vezměte nářadí na výkopové práce a betonování. 
Prosebná pouť našeho děkanátu za rodiny a nová kněžská povolání se uskuteční v olomoucké katedrále tuto sobotu (25.5.) odpoledne. Tradiční program začíná v 15 hodin. Doprava je individuální.
První svaté přijímání dětí očekáváme za dva týdny – v neděli 2.6. Prosím, počítejte s mimořádným pořadím bohoslužeb – napřed Brodek v 7:30 a potom Rokytnice v 9:15.
Tradiční farní pouť na Svatý Hostýn proběhne v sobotu 8.6. Přihlašovací listina je k dispozici v sakristii. Podmínky jsou stejné jako loni.

Komunitní web katolíků žijících kousek od Přerova