18. 07. 2021

Stránka obsahuje aktuální pořad veřejných bohoslužeb a další informace publikované v našich kostelích.

 

OHLÁŠKY

Letošní stěhování kněží na nová působiště zasáhlo nedaleké farnosti Troubky, Tovačov a Lobodice. Otec Radek Sedlák – který k nám z Troubek jezdil zpovídat a někdy také sloužit mši svatou – je ode dneška farářem ve Vacenovicích na Slovácku. Dosavadní tovačovský farář – František Urban – nastupuje jako děkan do Konice. Uvolněné farnosti přebírá P. Jan Surowczyk, rodák z polské části Oravy. Bydlet bude na faře v Troubkách. 
Dnešní sváteční odpoledne (18.7.) je v naší farnosti vyhrazeno zahradní slavnosti na faře v Rokytnici. Děkuji všem, kdo se přijdou poveselit s přáteli. Otvíráme od 16 hodin. Parkování jízdních kol je možné před domem i v garáži. Muzika spustí od půl páté. Koníček bude osedlán hned ve čtyři. Jídlo a pití bude připraveno za dobrovolný příspěvek. Zeleninu, ovoce a jiné pochutiny – které budete chtít věnovat na společný stůl – odkládáme vedle hlavního stanu. Večerní promítání pro děti začne v 19 hodin. Doufám, že se nám setkání vydaří a budeme na ně ještě dlouho rádi vzpomínat.
Příležitost k přijetí novokněžského požehnání od přerovského kaplana – P. Petra Janíčka – budeme mít příští neděli (25.7.) odpoledne v Předmostí.
Křest dítěte se chystá v rodině Roubalových. Kvůli svému duchovnímu znovuzrození se vydá z Litoměřic do Citova malý Metoděj Josef Vičar. Začátek křestního obřadu v sobotu odpoledne (24.7.) v 15 hodin. 
Téhož dne večer proběhne Nikodémova noc v Rokytnici. Výstav Nejsvětější svátosti, který dobře zapadá do nadcházejícího svátku svatého Jakuba, zahájíme ve 20:43.

Komunitní web katolíků žijících kousek od Přerova