Rokytnice – Brodek – Citov (3. 3.)

Stránka obsahuje aktuální pořad veřejných bohoslužeb a další informace publikované v kostelích pod správou otce Tomáše.

OHLÁŠKY:

V únorové sbírce na opravy se zaokrouhleně na stovky vybralo 9.400,- Kč (Rokytnice), 5.400,- Kč (Brodek) a 4.700 (Citov). O týden později jsme na papežskou dobročinnou sbírku Svatopetrský haléř věnovali ve třech kostelích dohromady 8.143,- Kč. Všem dárcům ať Pán odplatí svou štědrostí!

Papírové krabičky na postní almužnu, jejíž výtěžek je u nás letos primárně určen pro rodinu postiženého Matýska, zmizí po dnešní bohoslužbě z kostela. Kdo tedy o ně ještě máte zájem, prosím, nezapomeňte si je vzít domů. 

Spojení postního sebezáporu s dobročinnou almužnou je prostorem k uplatnění vynalézavosti lásky. Znám jednoho bratra, kterému se např. v únoru podařilo darovat Matýskovi 200,- Kč díky dobrovolnému omezení datových služeb v telefonu.   

Hromadné udílení svátosti pomazání nemocných při nedělní mši svaté se chystá za týden (10.3.) v Rokytnici a v Citově. Pozvání platí všem pokřtěným katolíkům, kteří se zřekli hříchu ve svaté zpovědi, mají alespoň 60 let věku nebo – pokud jsou mladší – aktuálně prožívají vážné zdravotní komplikace, které jim brání v naplňování životního povolání.

Do konce března se u paní katechetky Markéty hlásí náctiletí, kteří mají zájem o účast na výletě za arcibiskupem, který se koná asi za měsíc – v sobotu 6. 4. Cestou do katedrály si mimo jiné vyzkouší přípravu občerstvení v arcibiskupské rezidenci. V závěru mše svaté pak otec arcibiskup Josef dostane společný dárek od žáků z náboženství.

Všichni účastníci děkanátní pouti za rodiny a duchovní povolání se mohou těšit na moderovanou besedu s otcem arcibiskupem. Otázky, které by vás zajímaly, je možné buď formulovat předem a předat do Olomouce prostřednictvím kněží, nebo je můžete položit přímo na místě.

Třetí díl putovní křížové cesty spojené s promluvou o našem vykoupení v Kristu bude dnes odpoledne v Citově. Začátek pobožnosti ve 14.30. Pro přespolní farníky jde o jedinečnou příležitost k návštěvě krásně vymalovaného kostela sv. Jiří za denního světla.

A na závěr to nejdůležitější. Už tuto sobotu (9. 3.) se ocitneme v půli naší společné cesty k Velikonocům. Při této příležitosti vás prosím, nepřeslechněte moje opakované pozvání na postní duchovní obnovu a věnujte Pánu těch několik hodin ze svého času. Jestliže nevíte, co si pod tímto programem představit, říkám vám slovy evangelia: „Přijďte a uvidíte.“ Přitom je důležité, abyste – pokud možno – zůstali s ostatními od začátku (8:30) až do konce (14:00). Kromě duchovních myšlenek ze stále aktuálního odkazu papeže Jana Pavla II. bude připravena mše svatá, chutný oběd, odpolední svědectví i něco sladkého ke kávě nebo čaji. Ze zkušenosti vím, že žádný bod takto pojatého programu není zbytečný.

Komunitní web katolíků žijících kousek od Přerova