16. 9. 2018

Stránka obsahuje týdenní přehled bohoslužeb a další oznámení oficiálně publikovaná v kostelích naší farní rodiny.

OHLÁŠKY:

Dotřetice a naposled se tento týden ještě musíme obejít bez úterní adorace v Rokytnici. Mše svatá je opět mimořádně posunutá na 17 hodin.
Ministrantská schůzka s panem farářem se uskuteční dnes (16.9.) odpoledne v 16 hodin. Sraz je na fotbalovém hřišti v Brodku. Taxi z Rokytnice je třeba předem domluvit.
Také letos mají děti možnost navštěvovat farní křesťanský klub, který bude probíhat každý pátek od 17:00 na faře v Brodku u Přerova. Zakončení cca v 19:30. První klub letos proběhne už tento pátek (21.9). Více informací u vedoucích Honzy Vystrčila, Lidušky Binderové, Honzy Kvapila a Anežky Brhlíkové.
Prosím farníky, kteří podepsali petici na podporu přirozeného manželství, aby zvážili, co by kromě modlitby ještě mohli udělat pro úspěch této iniciativy. Sběr podpisů v kostele dnešním dnem sice končí, ale pořadatelé hláší, že před poslance mají předstoupit až 9.10. V soukromí proto můžeme ve sběru podpisů pokračovat.  Cílem aliance pro rodinu je alespoň 100.000 podporovatelů návrhu na ústavní definici manželství coby trvalého svazku jednoho muže a jedné ženy.
Zájemcům o novou pracovní zkušenost v církevním prostředí nabízí náš děkanát místo technického administrátora s nástupem od 1.10. Dosavadní TA – paní Ing. Alena Pizúrová – svou funkci předává kvůli blížícímu se jmenování na jiné důležité místo. Podrobnosti k výběrovému řízení jsou vyvěšeny na plakátech i na mušli. Prosím všechny farníky, aby se za šťastné obsazení této pozice alespoň jednou pomodlili. Tato záležitost má bezprostřední dopad také na naši farnost. Schopný technický pracovník / pracovnice děkanátu je totiž vedle ER pro faráře zásadní pomocí, aby své duchovní otcovství neutopil v administrativě a organizaci oprav. Přihlášky do VŘ se podávají do 25.9.
Příští neděli budeme Bohu děkovat za úrodu polí a zahrad. Způsob zůstává plus mínus stejný jako loni. Kdo z vás by chtěl věnovat k výzdobě oltáře vlastní výpěstky, ať je donese do kostela (komentář). Předem děkujeme.

Komunitní web katolíků žijících kousek od Přerova