10. 01. 2021

Stránka obsahuje aktuální pořad veřejných bohoslužeb a další informace publikované v našich kostelích.

OHLÁŠKY

Pohřeb pana Jiřího Zatloukala z Cisařova proběhne v kruhu rodiny tuto sobotu (16.1.) ve farním kostele v Citově. Podrobnosti budou zveřejněny později. RIP!
Speciální pořad bohoslužeb odpovídající 5. stupni PES se bohužel ještě na několik týdnů protáhne. V souvislosti s tím prosím věřící, kteří mají možnost účasti na mši svaté ve všední den, aby dali – pokud možno – v neděli přednost ostatním a do rezervačního systému se přihlásili teprve tehdy, když ke konci týdne zůstane volné místo. Děkuji.
Do spřátelené farnosti Roudnice nad Labem odešleme v nejbližších dnech k odsloužení prostřednictvím darovací smlouvy a bankovního převodu stovku našich intencí s celkovým finančním darem 25.000,- Kč. 
Pokud snad přesto ještě někdo nestihl mešní úmysl nahlásit, může využít volná místa v domácím kalendáři. Přehled neobsazených dní se brzy objeví na vývěsce.
Dětem z náboženství ve svých skupinách i jejich rodičům se omlouvám za nedodání katecheze na tento týden. Věřím, že to vzhledem ke startu všech ostatních předmětů po prázdninách moc nevadí. Po neděli se vám opět přihlásím.
Posvěcená křída k rozebrání s prosbou o obnovu požehnání na dveřích domů je k dispozici u vchodu do kostela. Svěcená voda pro vaši potřebu je k dispozici v sakristii (v Rokytnici u křtitelnice).
Výtěžek dnešní sbírky jde celý do pokladničky Tříkrálových koledníků. Zároveň prosíme o pomoc s propagací charitativní sbírky ve vašem okolí. Potřebné informace o možnostech zapojení jsou přehledně shrnuty na mušli. 
Tradiční Tříkrálový koncert na programu ČT1 začne v neděli 10.1. v 18:00.
Zpovídání ve farnosti omezeno není. Pokud se vám delší dobu nedaří dostat ke zpovědi přede mší nebo při adoraci, domluvte si s knězem telefonicky individuální termín.
V souvislosti se zahájením procesu očkování proti nemoci covid-19 vydala o Vánocích církev v ČR i na světové úrovni několik oficiálních vyjádření, ve kterých – po pečlivém zkoumámí vyslovených pochybností ve světle křesťanské etiky – neshledává nepřekonatelné morální překážky, které by měly lidem bránit ve využití nabízených vakcín. Spíše je třeba pro zájemce zajistit dostupnost očkování na co nejširší úrovni. Tomuto tématu bych se chtěl v dalších týdnech věnovat podrobněji. Máte-li k němu nějaké zajímavé postřehy nebo otázky, budu vám vděčný za jejich zprostředkování. Materiálu se ke mně dostalo už dost, ale zatím chyběl klid na jeho zpracování. Děkuji za trpělivost.

Komunitní web katolíků žijících kousek od Přerova