6. 11. 2018

Stránka obsahuje týdenní přehled bohoslužeb a další oznámení oficiálně publikovaná v kostelích naší farní rodiny.

OHLÁŠKY:

Plnomocné odpustky na pomoc zemřelým, kteří trpí v očistci, končí ve čtvrtek (8.11.). Společná pobožnost na hřbitově v Rokytnici proběhne dnes večer (4.11.) v 18 hodin.
Zapisování úmyslů mší svatých na rok 2019 začne obvyklým způsobem o první neděli adventní (2.12.). Intence, které se do našeho farního kalendáře s omezeným počtem míst nedostanou, bude možné předat k odloužení do farností s menším počtem věřících.
Stolní kalendář s kreslenými vtipy je v kostele k rozebrání do vyčerpání zásob . Vydává ho ŘK farnost Brno-Lesná spolu s informacemi o stavbě tamního kostela. Pokud byste jim chtěli a mohli na tuto stavbu přispět, najdete v kalendáři potřebné údaje. 
Podzimní koncert ZUŠ Brodek se uskuteční tento čtvrtek (8.11.) v brodeckém kostele. Začátek je v 17 hodin a ruší se kvůli němu hodina náboženství pro žáky druhého stupně. Program najdete na vývěsce.
Tradiční Svatomartinský pochod se koná už tuto sobotu (10.11.). Sraz účastníků před farou v Citově v 17 hodin. Podrobnosti jsou na plakátech a na farní mušli.
Petice na podporu přirozeného manželství už přesáhla 75.000 podpisů. Při té příležitosti dostali odběratelé novinek od Aliance pro rodinu následující sdělení o dění v Poslanecké sněmovně:
Milí přátelé, tento týden se nakonec ve Sněmovně o zákonech ohledně manželství nejednalo. Poslanci řešili jiné věci natolik dlouho, že na tyto pevné body v programu zkrátka nezbyl čas. Naši oponenti byli výrazně zklamaní, připravili se na tento den opravdu dokonale. Měli svůj štáb v domě proti Sněmovně, kde vyvěsili duhovou vlajku, od časného rána rozdávali koláčky všem poslancům, kteří procházeli kolem s nápisem „nechceme registrované, ale svatební“. Před Sněmovnou byla týden dopředu nainstalovaná výstava fotografií homopárů, které se nemohou dočkat svatby, protože jenom ta jim údajně přinese štěstí. A v určený čas se nahrnuli do galerie pro veřejnost ve Sněmovně v takovém počtu, že my (cca 7 lidí) se tam málem ani nedostali. Nový termín pro jednání Sněmovny je zatím 14.11., ve středu odpoledne, uvidíme, jak to dopadne  tentokrát. Čas je pro nás dobrý, protože již nyní máme více podpisů (přes 75 tisíc) v petici než druhá strana. Velkým úspěchem by bylo zamítnutí obou novel a zachování stávajícího stavu, druhá strana ale dělá vše pro to, aby jejich novela postoupila do druhého čtení. Prosíme, pište poslancům, vytrvejte v modlitbách. Pomozte nám, jak jen můžete! K jejich nákladné profesionální kampani se s prostředky a zázemím, které máme, nemůžeme reálně zatím ani přiblížit. Vážíme si moc každé nabídky pomoci a určitě mnohé využijeme. Potřebujeme nyní hlavně informovat veřejnost o důsledcích, které manželství pro všechny reálně bude mít. První vlaštovkou je naše nové video, které upozorňuje na lži kampaně Jsme fér. Jsme přesvědčeni, že o děti a jejich výchovu ve školách jde nejvíce. Přihlaste se k odběru našich videí na youtube, sledujte nás na facebooku , zapojte se zde i do diskusí, slušná a kultivovaná diskuse na sociálních sítích je čím dál důležitější.
Se srdečným pozdravem Jana Jochová
Aliance pro rodinu

Komunitní web katolíků žijících kousek od Přerova