Společně na Sv. Hostýn – busem i na kole

Skupina mladých biřmovanců spolu s otcem Tomášem zve zájemce o účast na dvoudenní cyklistické pouti do Hostýnských Vrchů, aby se podívali na předpokládanou mapu trasy (viz odkaz níže). Cesta vede mimo frekventované silnice a jejím cílem je slavná mariánská bazilika uprostřed hostýnské přírody.

Zatím poslední IV. ročník farního cykloputování vedl na Velehrad (2020).

ZÁKLADNÍ INFORMACE V ROCE 2024

Čtvrtek 4. 7. – nakládání zavazadel do 12:00 (fara Rokytnice)

Pátek 5. 7. – odjezd cyklistů ve 14:00 (Brodek) a ve 14:15 (Rokytnice) směr Pavlovice a Chvalčov – ubytování na Sv. Hostýně – večeře z domácích zásob – volný (herní) večer – modlitba před spaním – nocleh ve spacáku v poutním domě č. 2

Sobota 6. 7. – snídaně v restauraci – uvolnění pokojů – 9.00 mše svatá v bazilice + příležitost ke zpovědi – 10.30 růžencová pobožnost – oběd v restauraci – zakončení pouti v kostele – možnost osobního zasvěcení Panně Marii – naložení zavazadel a odjezd poutního autobusu cca ve 14.00 – návrat cyklistů domů přes Rusavu a Troubky cca v 18.00

MAPA TRASY
(46 + 47 km)


POUTNÍ AUTOBUS
V sobotu 6. 7. po sedmé hodině ranní vyráží na Sv. Hostýn společný autobus poutníků z farností Rokytnice – Brodek u Přerova – Citov a Kokory. Časový plán jednotlivých zastávek bude zveřejněn v ohláškách.

PŘIHLAŠOVÁNÍ A CENA
Cena 150,- Kč (děti do 15 let 100,- Kč) za místo v autobuse se platí předem v sakristii nebo na faře v Rokytnici. Základní kapacita 25 sedadel již byla obsazena. Žádosti o zapsání do seznamu náhradníků přijímá otec Tomáš (mobil 736 522 838).

Cyklisté se hlásí otci Tomášovi do neděle 23. 6. (čím dříve, tím lépe). Počet postelí je omezen. Ostatní účastníci mohou spát v klubovně poutního domu s karimatkou na zemi. Cena bude stanovena zpětně podle skutečných nákladů za ubytování a společné jídlo. Cena za nocleh na posteli ve vlastním spacáku činí 250,- Kč + 120,- Kč (snídaně).

VÍTĚZNÁ OCHRANO MORAVY,
ORODUJ ZA NÁS!