Procházka světem víry (1) Matka Tereza

Milí chlapci a děvčata, 
slíbili jsme vám zábavnou formu náboženského vzdělávání pro dobu, kdy se kvůli pandemii nemůžete normálně sejít na faře ani ve škole.

Na tomto místě vám až do odvolání budeme každý týden v sobotu přinášet nové úkoly a soutěže rozdělené podle věkových skupin. Děkujeme rodičům, kteří vám na stránky ukázali cestu a  mladším dětem pomáhají přečíst, pochopit a zpracovat nabídnuté materiály. V případě dotazů a nejasností se na nás obraťte emailem.

Taky vás moc prosíme o modlitbu v rodinách nejen za ukončení pandemie a – pokud jste zdraví – nebojte se přijít během týdne aspoň na chvíli do kostela. Nezapomínejte ani na ostatní dobré skutky, kterými se podílíte na šíření radosti mezi lidmi. Svatá Matka Tereza říkávala: „To, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.“ 

Všechny ostatní čtenáře farní mušle zveme, aby se k nám připojili a užili si netušené možnosti on-line procházek světem víry. 

S přáním pokoje

otec Tomáš a katechetka Markéta
klic.tomas@ado.cz
matlochova.marketa@ado.cz

 

MATKA TEREZA Z KALKATY (1910-1997)
PRO VŠECHNY ŽÁKY OD 1. DO 9. TŘÍDY

Milé děti, vážení rodiče, 
osobnost svaté Matky Terezy z Kalkaty vám jistě není neznámá. Někteří z vás o této hrdince víry letos už hodně slyšeli ve škole nebo na faře. Mnozí dospělí si ji pamatují osobně, protože zemřela teprve před 23 lety. Rádi bychom si s vámi své znalosti hravou formou zopakovali a u starších ročníků je dále prohloubili s pomocí prezentace. 

1. Nejprve si všichni pusťte následující ukázku z filmu, aby bylo jasné, o kom je tu řeč.  


2. Teď zkuste najít správné odpovědi na 15 soutěžních otázek. Kdo nepatří do skupiny našich žáků, může si otázky projít mimo soutěž (PDF k tisku ZDE). Správné odpovědi pro kontrolu výsledků se na mušli objeví po skončení hry, tj. v pondělí 26.10. Žáci z náboženství a jejich případní pomocníci z rodiny mohou tištěnou verzi otázek využít pro přípravu na ostrou účast v soutěži. Uvidíte, že se to vyplatí.

3. On-line soutěž pro žáky z „nábožka“ a pro mládež z Alfy byla z organizačních důvodů prodloužena do neděle 25.10. (uzávěrka ve 20:00). Pozor: Každý hráč má pouze jeden pokus! Znovu vás program do hry pod stejným jménem nepustí. To však neplatí pro hráče, kteří se soutěže účastnili v prvním kole, které bylo ukončeno ve čtvrtek (výsledková listina). Pro správné zvládnutí soutěže se vám budou hodit tyto základní informace.

4. Pokud jste se již aspoň trochu seznámili s otázkami, pochopili základní informace ke hře a ujistili jste se, že nemáte zapnutý automatický google překladač z angličtiny do češtiny, začněte soutěžit kliknutím na odkaz.

CHCI VSTOUPIT DO HRY


MATKA TEREZA Z KALKATY (1910-1997)
ROZŠÍŘENÍ PRO DRUHÝ STUPEŇ

5. K prohloubení znalostí o životě a myšlenkách Matky Terezy nabízíme zejména dětem z druhého stupně, rodičům našich žáků a ostatním zájemcům prezentaci Pocta Matce Tereze (PPS ke stažení ZDE). Prohlížení prezentace posunujete dopředu mezerníkem a ukončíte klávesou ESC.


ZE ŠUPLÍKU PANÍ KATECHETKY
NOVÉ UČIVO PRO ŽÁKY OD 1. DO 9. TŘÍDY

6. Během pracovního týdne (19.10. – 23.10.) si, prosím, pečlivě projděte úkoly z náboženství pro svoji věkovou kategorii. Zadání pro jednotlivé skupiny najdete obvykle v pondělí ráno ve svém „šuplíku“ na stránce katecheze on-line dole nebo na následujících odkazech. Získané znalosti vám i ostatním nadšencům pro svět víry pomohou v některém z příštích soutěžních kvízů. 

sekce A – ročníky 1+2
sekce B – ročníky 3+4+5
sekce C – ročníky 6+7
sekce D – ročníky 8+9+SŠ


Tímto se s vámi pro dnešek loučíme.
Přejeme vám dobré zdraví,
těšíme se na vaše reakce
a předem děkujeme za společenství při distanční výuce.

Vaši katecheté