Archiv rubriky: Slovo biskupa

Mons. Jan Bosco Graubner
případně další čeští a moravští biskupové

S úctou k lidské velikosti většiny pracovníků Charity

Drazí bratři a sestry,

v neděli 14. 11. bude ve všech našich kostelích tradiční kostelní sbírka na Charitu. Pro mne je to příležitost poděkovat všem věřícím, kteří Charitu podporují, a také veřejně poděkovat mnoha pracovníkům Charity nejen za obětavou službu potřebným, ale i za věrnost této službě. Minulý rok byl hodně mimořádný nejen pro Charitu, ale i pro celou společnost díky pandemii koronaviru, která nás přepadla, ochromila a vyzkoušela. 

Zaslouženě jsme věnovali velkou pozornost zvláště nemocnicím, které byly přeplněné. Zdravotní personál podával mimořádné výkony a přinášel náročné oběti. V Charitách to však nebylo o mnoho lehčí. I přes mimořádné komplikace bylo potřebné se postarat o klienty bez ohledu na to, že někteří z nich byli nemocní kovidem, nebo chyběl personál, kterému se kovid taky nevyhýbal.  Kdyby to charitní pracovníci nezvládli, tlak na nemocnice by byl mnohem větší.

Jsem na pracovníky Charit hrdý, protože si dovedli poradit a nebáli se přinést mimořádné oběti. Ze srdce jim i touto cestou děkuji za mimořádné nasazení. Podobně děkuji všem dobrovolníkům i podporovatelům charitního díla. Mám opravdovou úctu k lidské velikosti většiny pracovníků Charity a denně na ně myslím v modlitbě, denně jim žehnám.

Předem děkuji za vaši štědrost, kterou ukážete příští neděli.

S vděčností každému z vás ze srdce žehná

Jan Graubner,
arcibiskup olomoucký a metropolita moravský

Naplánujme si jednu hodinu týdně v adoraci

Drazí bratři,

současná pandemická opatření znamenají, že je možné, aby na veřejné bohoslužbě byl pouze celebrant + max. 1 osoba (+ ti, kteří zajišťují bohoslužbu a její přenos). Jde o dočasné, avšak maximální omezení kontaktů mezi lidmi. Toto se netýká bohoslužeb uzavřených skupin lidí (klášterní komunity, mše na biskupstvích apod.). Pohřby a svatby mají dovolený počet účastníků 10. Všude je třeba jednat bez úzkostlivosti, ale zodpovědně a se zdravým rozumem minimalizovat riziko nákazy. 

Ke stažení:
celý text dopisu arcibiskupa Jana
adresovaného farářům