Expedice 2022 : Co se skrývá za dveřmi kláštera?

VÝLET PRO MLADÉ OD 12 DO 18 LET

Milí mladí přátelé,

zveme vás na výlet a společné putování po olomouckých klášterech. Během sobotního odpoledne navštívíme dům, kde žije společenství sester Ježíšových a dva kláštery – klášter otců dominikánů a bratří kapucínů. Budete moci nahlédnout do klášterních prostor, do jejich kostelů, jídelen, zahrad a snad i do sklepa. Uvidíte rozdílné řeholní oděvy a spoustu dalšího. Chcete-li se řeholnic a řeholníků na něco zeptat, nachystejte si otázky a odvahu – budete mít příležitost.

V 17 hodin se připojíme k děkanátní pouti za obnovu rodin, za nová kněžská a řeholní povolání a zúčastníme se mše svaté s otcem biskupem. Bude-li alespoň 10 zájemců, podíváme se na nejvyšší věž v Olomouci. Výlet je určen především pro žáky II. stupně ZŠ a středoškoláky (12 – 18 let).

Pojedeme vlakem v sobotu 24. září 2022. Sraz v přerovské nádražní hale v 11:45 hodin. Odjezd z Přerova 12:03, z Rokytnice 12:11, z Brodku 12:14. Zpět můžeš jet s rodiči od katedrály nebo společně s mládeží vlakem v 19:33 z Olomouce. Návrat do Přerova v 19:54 hodin. Po Olomouci budeme cestovat tramvají nebo se přesunovat pěšky. Svačinu s sebou. Jízdenky si každý kupuje sám (vlak Přerov – Olomouc: plná cena 46 Kč tam + 46 Kč zpět, jízdenka MHD 18 Kč). Máš-li nárok na slevu, využij. Ke sdílení pozvánky mezi tvými kamarády můžeš použít následující obrázek, který je volně ke stažení.

Na výlet je třeba se předem přihlásit, a to do úterý 20. září (klidně i dřív :-)). Hlaste se na e-mail: marketamatl@centrum.cz. Při přihlášení uveď: Jméno a příjmení, kontakt na tebe (telefon), telefon na rodiče a zájem o výstup na věž: ANO – NE.

Za katechety děkanátu Přerov se na expedici s tebou těší

Markéta Matlochová a P. Tomáš Klíč