18. 8. 2019

Stránka obsahuje týdenní přehled bohoslužeb a další oznámení oficiálně publikovaná v kostelích naší farní rodiny.

OHLÁŠKY:

Termín ukončení a předání díla po opravě farního kostela v Brodku je stanoven na pondělí 26.8. Začínám silně pochybovat o tom, že se to stihne, což pro farnost může znamenat finanční výhodu díky smluvené pokutě ve výši 500,- Kč za každý započatý den prodlení. 
Farní lukostřelecké odpoledne nabízí už tuto sobotu (24.8.) příležitost k neformálnímu setkání lidí všech generací, kteří mají rádi dobrou společnost a čerstvý vzduch. Řidiče prosím o pomoc s dopravou pro přespolní farníky, kteří sami neřídí automobil. Věřím, že jste schopní se mezi sebou domluvit a těším se na každého a každou z vás. 
Lukostřelba se koná na obvyklém místě, tj. na skautské základně v Brodku, od 15 hodin. Novinkou letošního ročníku by měla být večerní mše svatá s nedělní platností, která bude za příznivého počasí sloužena pod širým nebem na úmysly všech, kdo se jí zúčastní. Začátek této netradiční bohoslužby očekáváme v 19 hodin. 
Stále je možné přihlásit se v sakristii s nabídkou daru ve formě sladkého cukroví, slaného pečiva, sterilovaných okurek, nebo dřevěných briket. Všem našim dobrodincům – včetně obecní samosprávy a skautského střediska v Brodku – upřímně děkujeme.  
Aktualizovaný přehled očekávaných událostí pro měsíc září najdete na farní mušli. Děkuji všem, kdo si aspoň jednou týdně nacházíte chvíli času k návštěvě tohoto našeho společného webu. Je totiž řada důležitých informací, která se do běžných ohlášek nevejde a kterou považuji za předanou díky internetu. Pokud si někdo nevíte s počítačem rady, poproste zkušenějšího kamaráda, děti nebo vnuky. Budete překvapeni, o jak jednoduchou záležitost se jedná. 
Pokračuje petice za záchranu domácí zdravotní péče Charity. Zatím jsme na tento bohulibý účel odeslali z našich farností devadesát podpisů. 
Letošní tábor Edenu v Bohuslavicích skončil v pátek 16.8. a zapsal se do dějin jako jeden z nejvydařenějších ročníků. Všem vedoucím, kuchařkám a dalším pomocníkům ze srdce děkuji za jejich nasazení pro svěřené děti a těším se na další spolupráci.

Komunitní web katolíků žijících kousek od Přerova